Köök pole lihtsalt koht, kus valmistada toitu – see on iga kodu süda, kus koguneb igal õhtul pere, jagatakse hetki sõpradega ning luuakse kodusoojust. Köögi planeerimine on tihti pikk protsess, mille loodame viie nõuandega lihtsamaks muuta.

 

 

Samm 1: mõtle oma soovidele ja vajadustele

Unistuste köögi loomine pole ainult esteetiline projekt, vaid oluline on kaaluda ka funktsionaalsust ja vajadusi. Seetõttu tasub esmalt läbi mõelda:

  • Kui palju inimesi kasutab tavaliselt kööki korraga?
  • Kas ma soovin rohkem hoiuruumi või avaramat tööpinda?
  • Milliseid köögiseadmeid kasutan igapäevaselt?
  • Millised köögiseadmed on minu jaoks kõige olulisemad?
  • Millised värvid ja materjalid mulle meeldivad?
  • Mil määral pean tagama köögi ohutuse laste ja lemmikloomade jaoks?

 

Köögi funktsionaalsuse planeerimisel tasub mõelda töökolmnurgale – pliidi, kraanikausi ja külmiku vahelisele paigutusele. See kolmnurk peaks moodustuma nii, et toiduvalmistamine on võimalikult sujuv ja efektiivne.

 

Samm 2: planeeri eelarve

Tihti osutuvad soovid kulukaks, nii et enne unistuste köögi planeerimist, mõtle, kui palju oled valmis investeerima. Eelarve koostamisel võta arvesse kulud disainist ja mööbli tootmisest kuni paigalduse ja tehnikani.

 

Samm 3: vali õiged materjalid ja tehnika

Siin on kõige olulisem mõelda funktsionaalsusele ja vastupidavusele. Kivist tööpinnad, kvaliteetsed seadmed ja naturaalne puit võivad olla kallimad, kuid need kestavad kauem ja tõstavad kinnisvara väärtust. Uute seadmete soetamisel tasub mõelda energiasäästlikele variantidele, mis aitavad pikemas perspektivis raha säästa.

Salongis on võimalik erinevaid materjale kõrvutada ja kokku sobitada. Erinevaid materjale kohapeal kõrvutades saab luua endale meelepäraseid kombinatsioone, mängida toonide ja kontrastidega ning selle abil ka just selle õige visuaalini jõuda.

 

Samm 4: arvesta valgustusega

Hea valgustus ei paranda mitte ainult visuaalset poolt, vaid muudab ka toiduvalmistamise lihtsamaks ja turvalisemaks. Valgustuse osas tasub kaaluda mitut varianti ning lõpuks neid omavahel kombineerida: ruumi üldvalgustus, tööpindade valgustus ja dekoratiivsed valgustused.

 

Samm 5: kaasa võimalusel professionaal

Köögi planeerimisel on kasulik konsulteerida spetsialistiga, kes aitab vajadused ja soovid läbi mõelda ning parimad lahendused leida. Köögidisainer aitab sul valida ka õiged materjalid, optimeerida ruumi ja veenduda, et kõik su vajadused on täidetud.

 

Olenemata sellest, millist teed lähed oma unistuste köögi planeerimisel, pea meeles, et eesmärk on luua ruum – kodu süda -, mis on nii praktiline kui ka kutsuv. Valikute tegemisel pole õigeid ega valesid vastuseid, oluline on vaid see, mis töötab sinu jaoks kõige paremini.

Leave a Comment